Jak nastavit Let’s Encrypt u Wedosu

Dneska se podíváme jak nastavit Let’s Encrypt u dle mého nejpopulárnějšího a nejoblíbenějšího hostingu u nás a to je u Wedosu. Jeho nastavení není složité, v administraci je to hračka, ale pro jistotu to vezmeme krok za krokem.

Nejdříve je nutné se přihlásit do administrace Wedosu a následně kliknout na Váš hosting u kterého chcete Let’s Encrypt nastavit. V menu nalevo vyberete záložku HTTPS a vyberte úplně poslední možnost s kde je napsáno HTTPS s certifikátem Let’s Encrypt.

 

Přidání domény

Pak již můžete přidat doménu doménu do Let’s Encrypt certifikátu a to tak že klikněte na tlačítko Přidat domény.

Objeví se vám tabulka co chcete vše mít zahrnuto v certifikátu, obvykle bude zájem o zahrnutí všeho.

  • Doména 2. řádu – vyberete jestliže chcete zahrnout doménu druhého řádu  2. řádu (domena.tld)
  • Subdoména www – vyberte jestliže používáte  www (www.domena.tld)

Pro hromadné úpravy můžete také zvolit následující zaškrtávací pole:

  • Zahrnout všechny domény webhostingu – vyberte jestliže chcete mít nejenom hlavní doménu, ale i třeba aliasy.
  • Zahrnout doménu 2. řádu pro všechny domény webhostingu – hromadný výběr pro všechny domény 2. řádu (domena.tld).
  • Zahrnout subdoménu www pro všechny domény webhostingu – hromadný výběr nejenom pro všechny domény, ale i pro použití  www (www.domena.tld).

 

Subdomény je možné si definovat zvlášť a do pole níže je možné si vybrané zapsat. Jestliže používáte všude www, není nutné to ručně definovat lze to zaškrtnout hromadně.

 

 

Po kliknutí na tlačítko Přidat domény proběhne jejich ověření a validace a případně se vám zobrazí chyby. Chyby vždy budete mít popsané a je nutné je vyřešit jinak doménu nelze přidat do  Let’s Encrypt certifikátu.

Aplikovat změny

Po stisknutí tohoto tlačítka začne aktualizace po zhruba 5 sekundách a probíhá validace a generování certifikátu. To může trvat až několik desítek minut v závislosti na množství domén. Doporučuje se prohlížeč nezavírat a jít si dát třeba kafe.

Synchronizovat domény

Tlačítko Synchronizovat domény provede nastavení dle posledního platného certifikátu. Tuto funkci použijte až budete mít vše hotovo, jelikož jeho aplikací dojde k smazání všech neuložených změn..

Smazání domén z  Let’s Encrypt

 

 

Pokud potřebujete některé domény z certifikátu odstranit, zaškrtněte je v checkboxu a klikněte na tlačítko Smazat vybrané.

Ps. pro funkčnost je nutné mít na hostingu zapnuto HTTPS.

Vložit komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.